fbpx
Szkoła Języka Angielskiego Angloschool

Kursy dla dzieci Online Targówek Warszawa

Uczymy dzieci od 1991 roku

Angloschool uczy dzieci  języka angielskiego od ponad dwudziestu lat. Dzięki temu mamy przyjemność obserwować, jak nasi uczniowie dorastają i obecnie zdają zaawansowane egzaminy  Advanced (C1)i  Proficiency (C2). Otrzymujemy informacje o świetnie zdanej międzynarodowej maturze i studiach zagranicznych. Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tych sukcesów i nie zawiedliśmy rodziców, którzy przez lata darzyli nas zaufaniem.

Angielski dla dzieci

Lektor polski i native speaker, czyli system dualny

Niemal od początku naszej działalności bazujemy na systemie dualnym (lektor polski + native speaker), który sprawia, że nauka jest dla dzieci bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie, efektywna. Dzieci uwielbiają fakt, że z lektorem obcojęzycznym da się porozmawiać tylko po angielsku, więc próbują z całych sił, szybko wprowadzając w życie nowo poznane słowa i struktury. Głównym zadaniem lektora polskiego jest  zapewnienie właściwego zrozumienia  poszczególnych zagadnień, jak bardziej abstrakcyjne słowa czy gramatyka. Wierzymy, że właśnie połączenie zalet nauki z lektorem polskim i native speakerem da dzieciom solidną wiedzę i swobodę posługiwania się językiem angielskim.

Co realizujemy w ramach programu nauczania?

Zajęcia ukierunkowane są na rozwój komunikacji językowej. Program oparty jest na podręczniku bazowym oraz elementach uzupełniających. Jednym z nich jest komponent egzaminacyjny. Od poziomu Kids 1 dzieci przygotowywane są do egzaminów Cambridge Assessment English: Young Learners (YLE). 

Nasz program nauczania obejmuje także szereg komponentów dodatkowych mających na celu wszechstronny rozwój językowy naszych uczniów.

W ramach zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego wprowadziliśmy autorskie zajęcia dodatkowe  np.matematyczno-przyrodnicze. Zajęcia te dają unikalną szansę połączenia nauki języka ze zdobywaniem wiedzy o świecie w atrakcyjnej i angażującej formie, przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i technik nauczania.  

 

Czytanie, pisanie i gramatyka

W grupach najmłodszych (5 i 6-latki przedszkolne) uczymy poprzez zabawę (gry, wierszyki, piosenki, odgrywanie prostych scenek). Celem jest osłuchanie dziecka z językiem angielskim, jego wymową i melodią, nauka słówek i prostych zwrotów.

Pierwszoklasistów powoli wprowadzamy w świat pisania i czytania, zwracając uwagę na obecne umiejętności poszczególnych uczniów. Dzieci piszą po śladzie, rozpoznają słowa wizualnie, następnie uczą się je pisać samodzielnie.

Dzieci do lat 9 uczą się głównie słówek i gotowych wyrażeń, ponieważ nie są jeszcze zdolne zrozumieć reguł gramatycznych. W Angloschool małe dzieci uczą się elementów gramatyki w sposób nieświadomy poprzez zabawę, kojarzenie wyrażeń z konkretnymi sytuacjami i poprzez ich powtarzanie.

U starszych dzieci stopniowo wprowadzamy gramatykę rozpoczynając od najprostszych zagadnień.

Motywowanie i system ocen

W grupach dziecięcych kładziemy duży nacisk na uważną obserwację postępów naszych młodych słuchaczy. Poszczególne umiejętności językowe są regularnie oceniane i rejestrowane w dzienniku, co daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka oraz pozwala nam najlepiej doradzić dalszą drogę nauki.  Dodatkowo dzieci biorą udział w konkursach okolicznościowych i całorocznych, które wyłaniają najpracowitszych i najambitniejszych uczniów.

Kontakt z rodzicami to kluczowa sprawa

Współpraca z rodzicami jest bardzo ważna, aby dzieci odnosiły sukcesy w nauce. W naszej szkole każdy rodzic może zawsze uzyskać informacje o postępach swojego dziecka. Bardzo ważnym elementem kontaktu z rodzicami są też raporty semestralne i końcowe, przesyłane rodzicom na adres e-mail.

Zachęcamy Państwa do korzystania z dziennika online, gdzie  można sprawdzić m.in. pracę domową dziecka na najbliższe zajęcia, obecności, spóźnienia itp.

Zapraszamy rodziców również do skorzystania z porad metodycznych online  w naszej szkole. W pełni wykwalifikowana kadra oraz doświadczeni metodycy zawsze służą Państwu pomocą.

Jak zapisać dziecko do Angloschool?

Przesyłamy dzieciom  krótki pisemny test kwalifikacyjny i zapraszamy dziecko na rozmowę z metodykiem w  języku angielskim i na tej podstawie zaproponujemy najodpowiedniejszą pod względem wiekowym i językowym grupę. W Angloschool grupy dzieci są starannie dobrane zarówno pod względem wieku, jak i poziomu zaawansowania. Jest dla nas bardzo ważne, aby dzieci uczyły się w grupach rówieśniczych, gdyż wtedy mają podobne zainteresowania i są na podobnym etapie rozwoju.

Poziomy zaawansowania w grupach dziecięcych:

Anglo Tigers – dzieci w wieku 5-6 lat

Anglo Kids 1-3 – dzieci w wieku 7-9 lat

Anglo Primary 1-4 – dzieci w wieku 10-13 lat

Kursy dla dzieci angielskiego z przygotowaniem do egzaminu YLE

Egzaminy Cambridge dla dzieci

Wielu Rodziców, którzy posyłają dzieci do szkół językowych ma zapewne nadzieję, że dziecko podejdzie kiedyś z powodzeniem do egzaminu B2 First, C1 Advanced, C2 Proficiency bądź IELTS. Angloschool już od najmłodszych lat uczy swoje dzieci jak zdawać egzaminy i zachęca do przystępowania do nich, wierząc, że wcześniejsze doświadczenia tego typu umacniają pewność siebie i zmniejszają stres spowodowany głównie przez egzamin ustny. Nasze dzieci od małego są przyzwyczajane nie tylko do komunikacji w języku angielskim poprzez naukę w systemie dualnym, ale też do mobilizowania się w sytuacji egzaminacyjnej. Jako ośrodek egzaminacyjny Cambridge Assessment English posiadający wielu egzaminatorów w gronie nauczycieli gwarantujemy Państwu, że te pierwsze doświadczenia będą wyłącznie pozytywne! Możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami egzaminów zdawanych przez uczące się u nas dzieci i coraz większą liczbą zdających.

Dlaczego warto zdawać egzamin YLE?

  • Jest to międzynarodowy egzamin z prestiżowym certyfikatem Cambridge Assessment English, potwierdzającym znajomość języka angielskiego.
  • Testy są wiarygodne, przyjazne i dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania dzieci.
  • Atmosfera podczas egzaminu jest przyjazna, wiele zadań polega między innymi na rysowaniu czy kolorowaniu.
  • Egzamin pozwala powtórzyć i usystematyzować zdobytą wiedzę.
  • Wzmacnia on wiarę dziecka we własne siły i daje poczucie satysfakcji
  • Dzieci uczą się technik egzaminacyjnych, co przyczynia się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości.
  • Dzieci, które zapiszą się na egzamin, mogą uczestniczyć w bezpłatnych egzaminacyjnych zajęciach dodatkowych

.

Zajęcia Online są realizowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie zdalnych konferencji Zoom.us stosowane w takich instytucjach jak  np.:Cambridge Assessment English, Harvard, MIT, NYU. Każdy uczestnik kursu Online otrzymuje od nas specjalny numer Meeting ID który pozwala dołączyć do grupy.

 

Back to top